Kumarın Yan Etkileri

Hiç poker oynadın mı? Rulet belki de? Oynarken hiç para yatırdın mı? Sonra, aslında, sen kumar oynadın. Kumar, sonucun ne olacağını bilmiyor olsanız bile, bir şey için para ödediğiniz zamandır. Ancak, kumar oldukça fazla sayıda insanın hayatının bir parçası gibi görünüyor. Bir alışkanlık, daha da kötüsü, hatta psikolojik bir problem haline geldi.

İlk defa kumar oynayan biri için, ondan çıkmak zor olmayabilir. Bunu yaparak bir şey kazandığınızda, ikinci kez denemek isteyebilirsiniz. Kumar oynamaya başladığınızda, muhtemelen tekrar yapmak isteyeceksiniz. Bildiğiniz bir sonraki şey, bilinçsizce buna bağımlı hale gelirsiniz. Durmak istersen bile yapabileceğin bir şey yok. If you`re working on a book proposal or a manuscript for a client who has an agent, the agent write my essay will provide a contract or letter of agreement for you to sign.

Ludomania, karşılık gelen sonuçları bildiğiniz zaman bile kumar oynamanın dürtüsü veya kaşıntısı olarak bilinir. Ancak bu sadece küçük bir zorluktur. Şiddetli vakalar aslında zihinsel bir bozukluğa yöneliyor. Patolojik kumar denir. Biri, her zaman kumar oynamakla meşgulse ve esasen onun hakkında düşündüğü şey ise, patolojik bir kumarbaz olarak kabul edilir. Gelecekte tekrar ne zaman oynayacağını veya dün oynadığı oyun hakkında ne düşündüğünü hayal etme eğilimindedir.

Birisi kumar problemlerinden kurtarmaya çalıştığında ve hala kumar oynamaya başvurduğunda, aynı zamanda patolojik kumar oynama olarak da kabul edilir. Aynı zamanda biri kumar oynamayı gerçeklikten kaçış olarak görüyorsa – en azından o anın gerçekliklerinden kopabilmesi için kendisinin olabileceği bir çeşit geçici dünya.

En sık görülen semptomlardan biri, daha fazla kumar oynama ihtiyacıdır. Bir oyunu kaybettiğinizde, dolayısıyla para kaybettiğinizde, geri alma ve tekrar kumar oynamaya istekli olun. Kumar bağımlısı olanlar için hiç bitmeyen bir zorluktur. Sonuç olarak, şimdi bir kişi onun kumar alışkanlığını kontrol etmekte zorlanıyor. Bu kontrol kaybı, sonunda ailesine ve arkadaşlarına aldatmaya yol açacaktır.

Kumar alışkanlık haline geldiğinde, yasa dışı davranışlarda bulunulması düşünülebilir. Para kaybettiğinizde daha fazla kumar oynama ihtiyacı, kayıplarınızı geri almak için para çalmanıza neden olabilir. Bazen biri sahtekarlığa başvurur. Sahtecilik ayrıca, bir başkasının imzasını, özellikle de kumar oynamaya devam etmesi için çek yazarken kullanır.

Sadece kumar için ilişkisini riske atmak da bir semptomdur. Eşini veya çocuklarını ayırdığı zamanları tehlikeye attığı zaman bile kumar oynamaya devam etmesi ciddi bir problemdir. Bu boşanmaya yol açabilir . Bu aynı zamanda iş yerine bir oyunda olmanın bir sonucu olarak eksik iş içerebilir.

Başka bir belirti para için ailesine veya arkadaşlarına çok güvendiği zamandır. Kumar yüzünden para kaybederken ailesinden, arkadaşlarından, hatta iflasla sonuçlanabilecek bir finans kurumundan borç para almaya başvurabilirdi.

Uygun dikkat gösterilmezse kumar ciddileşir. Bu bir alışkanlık haline geldiğinde, diğerleriyle, özellikle ailenizle olan ilişkilerinizi engeller. Bu şiddetlendiğinde, kumarla ilgili problemlerinizi çözmeniz için danışmanlığa gitmelisiniz. Konuşacak biri var. Ailen yardım edebilir çünkü onlar senin kumar oynamaya karşı ilk savunma hattın. Ama en önemlisi, disiplin seninle başlamalı. Sana yardım edebilecek kimse yok, ama yalnızsın. Çok fazla kumar oynamanın hayatınızı perişan yapabileceğini unutmayın, bu yüzden fazla kumar oynamayın.